WYKŁADOWCY
PROF. MAREK DOMAŃSKI
Moja aktywność artystyczna, publicystyczna i badawcza jest różnorodna i zmieniała się tak jak przeobrażała się w ostatnich latach sama fotografia. Próbując zrozumieć złożone i różnorodne procesy, które zachodziły w fotograficznym uniwersum, staram się gromadzić jak najwięcej doświadczeń.
WIĘCEJDR HAB. PROF. UCZELNI ARTUR CHRZANOWSKI
Przedmiotem mojej twórczości nie jest jedynie tworzenie nowych obiektów wizualnych, lecz także szukanie kontekstów ich zaistnienia. Interesują mnie działania interwencyjne typu site-specific, gdzie forma i stosowane narzędzia zmieniają się zależnie od potrzeb.
WIĘCEJDR HAB. PROF. UCZELNI MACIEJ RAWLUK
Obserwator rzeczy i zjawisk zwykłych. Działalność w zakresie fotografii i filmu.
WIĘCEJDR HAB. PROF. UCZELNI ŁUKASZ OGÓREK
Tworzę prace konceptualne oparte na przygotowywanych przez siebie scenariuszach. Często mają one charakter dyskretnych interwencji w przestrzeń wystawy – wizualnych lub audialnych.
WIĘCEJDR HAB. PROF. UCZELNI DOMINIKA SADOWSKA
Przetwarzam rzeczywistość przy pomocy fotografii, obiektów trójwymiarowych, światła i obrazu ruchomego. Interesują mnie zagadnienia związane z możliwościami percepcji wizualnej oraz relacje pomiędzy światem rzeczywistym i jego obrazowymi reprezentacjami.
WIĘCEJDR HAB. PROF. UCZELNI MAREK HERBIK
Głównym obszarem moich rozważań jest świadomość czasu i przemijania. Staram się odnaleźć własne układy topologiczne, których właściwości są dla mnie istotne.
WIĘCEJDR DAGMARA BUGAJ
Fotografia interesuje mnie jako zapis przestrzeni i czasu. Pozostaje dla mnie zjawiskiem trójwymiarowym, wchodzącym w dialog z rzeźbą. Prace, które tworzę, wynikają z potrzeby powrotu do zagadnień skupionych wokół materialności fotografii i związanych z tym poszukiwań formalnych.
WIĘCEJDR ANNA BĄK
Twórczość traktuję jako „otwartą praktykę”, dla której podstawowe znaczenie ma procesualność (proces twórczy, proces kontekstualizacji, interakcji z zewnętrznym światem). W obszarze moich zainteresowań naukowych leżą praktyki materialno-dyskursywne, za pomocą których konstytuują się granice (w odniesieniu do filozofii nowego materializmu, antropologii i neurokognitywistyki), a także „myślenie awangardowe”, które współcześnie przejawia się w krytyczno-refleksyjnej postawie, szuka pęknięć i stara się je zaktywować w ramach istniejącego porządku.
WIĘCEJDR ANITA OSUCH
W swojej twórczości wykorzystuję klasyczne media w połączeniu z najnowszymi metodami rejestrowania. Szczególną uwagę poświęcam badaniom przestrzeni wirtualnej i jej relacji ze światem rzeczywistym.
WIĘCEJDR AGNIESZKA CHOJNACKA
Ciekawi mnie zwyczajność i banalność. Inspirują mnie sytuacje codzienne, zakodowane społeczne lęki, paradoksy i powszechne aspiracje.
WIĘCEJMGR FRANCISZEK AMMER
Jako artystę i kuratora interesują mnie granice pomiędzy wiedzą i wyobraźnią, na styku których powstają mity, alternatywne systemy wiedzy i teorie spiskowe.
WIĘCEJMGR ALEKSANDRA CHCIUK
W instalacjach i pracach video skupia się na przybliżaniu fenomenu relacji dźwięku i obrazu w organiczności zjawisk, a jej performatywne audiowizualne eksperymenty mają często immersyjny i intymny wymiar.
WIĘCEJMGR BARTŁOMIEJ FLIS
Działam głównie w obszarze malarstwa. Swoje prace tworzę w oparciu o analizę własnych wspomnień w odniesieniu do otaczającego mnie świata.
WIĘCEJ